Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu vodorovná
Banská Bystrica

Vodárenská spoločnosť overí bezplatne kvalitu vody zo studníVytlačiť
 

Vodárenská spoločnosť overí bezplatne kvalitu vody zo studníStredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s. (StVPS, a.s.) ponúka pri príležitosti Svetového dňa vody aj tento rok bezplatnú analýzu vzoriek vody z domácich studní na prítomnosť dusičnanov. Bezplatnú analýzu pitnej vody z individuálnych zdrojov na dusičnany, ktoré sú najčastejšie prekračovanými chemickými ukazovateľmi v pitnej vode z individuálnych zdrojov, budeme realizovať v laboratóriách pitných vôd v Banskej Bystrici, Prievidzi a v Lučenci, kde je potrebné 18. marca 2019 od 8.00 hod. do 14.00 hod. priniesť v čistej plastovej nádobe (0,5 l)vzorku vody z indivuálnych zdrojov (studní). Vodu treba  nechať pred odobratím vzorky 5 min. odtiecť.

Vzorky vody je možné odovzdať 18. marca 2019 aj v Obchodnom centre Europa, Banská Bystrica v informačnom stánku Stredoslovenskej vodárenskej prevádzkovej spoločnosti, a.s. od 9.00 hod. do 14.00 hod.


Téma  tohtoročného  Svetového dňa vody „Nenechaj nikoho za sebou„  je venovaná naliehavej téme dostupnosti  vody pre všetkých.  Svetový deň vody v roku 2019 sa zaoberá na základe  cieľov udržateľného rozvoja  riešením vodnej krízy, hľadá dôvody,  prečo toľko ľudí zostáva bez vody.

 

Viac informácií  a kontakty nájdete na www.stvps.sk, http://www.stvps.sk/zakaznicke-centra/)


 
 


139757140

TitulkaMesto
Úvodná stránka