Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu vodorovná
Banská Bystrica Archív

V meste vysadíme nové stromčekyVytlačiť
 

Zeleň je dôležitou súčasťou každého mesta a všetky aktivity, ktoré napomáhajú k jej zachovaniu sú v Banskej Bystrici vítané. Pri tejto príležitosti samospráva prostredníctvom Oddelenia životného prostredia v spolupráci s organizáciou ZAaRES rozhodli vysadiť stromčeky, ktoré by neskôr bez výrubu mohli slúžiť ako vianočné.  Vysádzať sa bude v jednotlivých mestských častiach.

Táto aktivita sa uskutoční už zajtra, 15. novembra 2018 v Podlaviciach, kde začíname pri katolíckom kostole približne v čase 9:00 – 9:30 hod. Pokračovať budeme na Uhlisku. Cieľom je ušetriť dreviny, ako aj nemalé finančné prostriedky, ktoré sú spojené s výrubom drevín, technickou obsluhou či dovozom. Tieto dreviny budú postupne rásť, budú vyzdobované a splnia naraz viac funkcií – estetickú aj úžitkovú.

Umiestnenie vianočných stromčekov v jednotlivých mestských častiach je často spojené s problémami. Tento rok sa chceme vyhnúť umiestňovaniu stromčekov na stiesnených či betónových plochách, a preto hľadáme riešenia. Potrebná je najmä súčinnosť s obyvateľmi, nakoľko tí sa pri vianočných stromčekoch stretávajú a organizujú pri nich rôzne vianočné podujatia, ako napr. Mikuláša pre deti. Samospráva a ZAaRES preto komunikujú s predsedami  komisií mestských častí, aby  vytypovali vhodné lokality na výsadbu, prípadne našli miesto vhodné na stretávanie sa pri už rastúcom strome.  V mestskej časti Šalková bude cez Vianoce vyzdobený strom na námestí a v časti sídlisko opeknie strom na Partizánskej ulici. Šetríme prírodu pre ďalšie generácie a krásu.

(14.11.2018)

 

V meste vysadíme nové stromčeky


 
 

dnes je: 26.4.2019

meniny má: Jaroslava

Za obsah zodpovedá
webmaster

Pripomienky ohľadom obsahu prosím posielajte príslušným pracovníkom oddelení. Nájdete ich v sekcii Občan - Mestský úrad139681893

TitulkaMesto
Úvodná stránka