Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu vodorovná
Banská Bystrica

56. Grand Prix SNP v krasokorčuľovaní - 24. a 25.11.2018, Zimný štadión BBVytlačiť
 

Grand Prix SNP v krasokorčuľovaní

56. GRAND PRIX SNP

 

Krasokorčuľovanie v Banskej Bystrici patrí svojou tradíciou medzi najstaršie na Slovensku. Prvý krasokorčuliarsky pretek sa v BB konal v roku 1924. O rok neskôr v roku 1925 sa tu konali majstrovstvá Slovenska.  Veľkolepé ovácie však zažili banskobystričania až v roku 1935 kedy sa tu konali majstrovstvá Československa.

Tento rok klub KK ISKRA BB organizuje už 56. ročník krasokorčuliarskeho preteku pod názvom GRAND PRIX SNP. Tento pretek je medzi slovenskými krasokorčuliarmi veľmi  obľúbený. Minulý rok sa ho zúčastnilo takmer 200 pretekárov z celého Slovenska. Súťažilo sa vo viacerých kategóriách od najmenších 5. ročných „ hviezdičiek“ až po skúsených juniorov. Keďže kvalita slovenského krasokorčuľovania z roka na rok narastá, je na čo sa pozerať. Súťaží sa v dievčenských aj chlapčenských kategóriách. Všetci pretekári sa snažia podať čo najlepšie výkony, keďže tento pretek sa počíta do Slovenského pohára. Možno práve v Banskej Bystrici si niektorí pretekári pripíšu svoje osobné rekordy a budú mať väčšiu šancu na postup na Majstrovstvá Slovenska, kde sa dostanú len tí najlepší. Aj náš klub  KK ISKRA BB  tu má svojich zverencov. Všetky dievčatá a chlapci predvedú svoje programy na vysoko profesionálnej úrovni pod vedením ich domácej trénerky Zuzany Babiakovej.

 Príďte povzbudiť detských slovenských krasokorčuliarov z pod Urpína a prineste im  kúsok šťastia v tomto náročnom športe. Určite sa vám odmenia nejednou piruetou , či skokom  - axlom, lutzom, ... a nádherným úsmevom.

 Tohtoročný pretek sa uskutoční počas novembrového víkendu v dňoch 24. – 25.11. 2018 na banskobystrickom zimnom štadióne v dopoludňajších  aj popoludňajších hodinách. Všetci ste na toto ľadové, ale zároveň milé a priateľské podujatie pozvaní.

 

Redakčný tím L&R&L


 
 

dnes je: 18.4.2019

meniny má: Valér

Za obsah zodpovedá
webmaster

Pripomienky ohľadom obsahu prosím posielajte príslušným pracovníkom oddelení. Nájdete ich v sekcii Občan - Mestský úrad139658338

TitulkaMesto
Úvodná stránka