Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu vodorovná
Banská Bystrica

Verejné diskusie Doprava, mesto a ľudia od 13.3. do 28.3.2018, vždy 17.00 - 19.00 hod.Vytlačiť
 

Verejné diskusie Doprava

 

Pozvánka na verejné diskusie na tému Doprava, mesto a ľudia

 

Nadácia Ekopolis v spolupráci s mestom Banská Bystrica realizujú projekt zameraný na plánovanie udržateľnej mestskej mobility. V marci sa v Banskej Bystrici uskutoční sériá verejných diskusií s obyvateľmi, ktoré pomôžu pri analýze súčasného stavu dopravy.

 

Nadácia Ekopolis sa otázke udržateľnej dopravy (mobility) venuje dlhodobo a systematicky. V spolupráci s Mestom Banská Bystrica v súčasnosti realizuje audit dopravy v Banskej Bystrici v zmysle metodiky ADVANCE, ktorého výstupom budú odporúčania pre plánovanie udržateľnej mestskej mobility pre mesto Banská Bystrica. Tie možno použiť ako východisko na prípravu nového plánu udržateľnej mestskej mobility, ktoré pripravuje samospráva v neďalekej budúcnosti.

 

„Rovnako dôležité, ako aktivity formálnych odborníkov a plánovačov, sú stretnutia s obyvateľmi mesta. Tých považujeme za miestnych expertov na dopravu, keďže sa mestom každodenne presúvajú a pohybujú. Preto potrebujeme vedieť ich názory a potreby, ktoré pomôžu identifikovať silné a slabé stránky súčasného stavu rôznych druhov dopravy v Banskej Bystrici,“ uvádza Peter Medveď, riaditeľ Nadácie Ekopolis.

 

Pre udržateľnú mestskú mobilitu je potrebné diskutovať s obyvateľmi, aby na presun po meste uprednostňovali najmä verejnú dopravu. „Dopravné zápchy patria medzi časté problémy väčších miest. Napriek tomu ľudia zatiaľ vo väčšej miere nie sú ochotní presadnúť z áut do verejnej dopravy. Naším zámerom je dospieť do stavu, že autobusom sa človek dostane tam, kam potrebuje skôr, ako vlastným autom. Verím, že realizovaním verejných diskusií o problémoch dopravy v meste vytvoríme kvalitný Plán udržateľnej mobility,“ konštatoval prvý zástupca primátora Jakub Gajdošík. 

 

 

Verejné diskusie s obyvateľmi sa uskutočnia:

  • 13. 3. 2018 na ZŠ Spojová (Fončorda),
  • 14. 3. 2018 v objekte Slovenskej zdravotníckej univerzity (Radvaň),
  • 15. 3. 2018 v Komunitnom centre v Sásovej,
  • 21. 3. 2018 v Centre nezávislej kultúry Záhrada,
  • 28. 3. 2018 na ZŠ J. G. Tajovského v Podlaviciach.

Stretnutia sa konajú vždy od 17:00 do 19:00.

 

Projekt je súčasťou národného projektu Úradu splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti s názvom Podpora partnerstva a dialógu v oblasti participatívnej tvorby verejných politík, financovaného z operačného programu Efektívna verejná správa.

 

Viac informácií o projekte: http://www.ekopolis.sk/mesta-pre-ludi/projekt-trvalo-udrzatelna-mobilita

Link na podujatie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/176234783013936/


 
 

dnes je: 15.12.2018

meniny má: Ivica

  • Piatok-1-6graphic-icon
  • Sobota1-5graphic-icon
  • Nedeľa1-7graphic-icon

Za obsah zodpovedá
webmaster

Pripomienky ohľadom obsahu prosím posielajte príslušným pracovníkom oddelení. Nájdete ich v sekcii Občan - Mestský úradEnglish version

112693625

TitulkaMestoObčanPodnikateľNávštevník
Úvodná stránka