Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu vodorovná
Banská Bystrica Archív

Harmonogram zberu nadrozmerných odpadov a biologicky rozložiteľných odpadovVytlačiť
 

Harmonogram zberu nadrozmerného odpaduNa rok 2018 boli stanovené nové harmonogramy zberu nadrozmerných odpadov a biologicky rozložiteľných odpadov – BRO z 240 l nádob pri rodinných domoch.

 

Harmonogram zberu nadrozmerných odpadov na rok 2018 vychádza z minulých rokov bez zmeny zvozových rajónov a prebieha v závislosti od ulice každý 1. až 4. piatok v mesiaci. V roku 2018 bez sviatočných výnimiek! Zároveň Vás žiadame v záujme udržiavania čistoty verejných priestranstiev o dodržiadanie stanoveného harmonogramu a vykladanie odpadov výhradne jeden deň pred stanoveným zvozom. V posledných rokoch sa totiž zvýšil počet prípadov nedoržiadania termínov zberu nadrozmerného odpadu, najmä na sídliskách so zvýšenou anonymitou. Nedodržaním harmonogramu dochádza k porušenia VZN o nakladaní s komunálnymi odpadmi a drobnými stavebnými odpadmi na území mesta a VZN o verejnom poriadku, teda takéto konanie je sankciovateľné. Zároveň vyložením odpadu mimo termín dochádza k narúšaniu estetického vzhľadu mesta, ohrozovaniu kvality životného prostredia a znižovaniu kvality okolia našich obidlí.

 

Harmonogram zberu biologicky rozložiteľných odpadov – BRO z 240 l nádob pri rodinných domoch taktiež vychádza zo skúseností z minulých rokov so zohľadnením jedinej veľkonočnej sviatočnej výnimky v rajóne č. 1.

 

A ako naložiť so živými vianočnými stromčekmi po sviatkoch?

Po uplynutí sviatočného obdobia, počas ktorého nám príbytky zdobili živé vianočné stromčeky ich ukladajte zbavené ozdôb vedľa kontajnerov na zber komunálnych odpadov na viditeľné a dostupné miesto pre pracovníkov zberových spoločností. Odvoz stromčekov bude zabezpečený po sviatku Troch kráľov jedenkrát do týždňa od pondelka, 8. januára do 9. februára a následne podľa potreby. Stromčeky budú zoštiepkované a použité pri výrobe kompostu.

 


 
 

dnes je: 26.4.2019

meniny má: Jaroslava

Za obsah zodpovedá
webmaster

Pripomienky ohľadom obsahu prosím posielajte príslušným pracovníkom oddelení. Nájdete ich v sekcii Občan - Mestský úrad139681387

TitulkaMesto
Úvodná stránka